"Glasul Vieții" din Iași

În Postul Crăciunului 2019 parohia Dusseldorf strânge fonduri pentru susținerea financiară a activității părintelui Dan Damaschin din cadrul Asociației "Glasul Vieții" din Iași, care se luptă pentru un viitor mai bun al miilor de copii săraci din Moldova.

VISTERIA BUCURIEI CELOR NECAJITI - Campanie pentru Valea Plopului

Copiii de la Valea Plopului
Parohia Düsseldorf organizeaza in perioada 18 Martie 2018 - 1 Aprilie 2018 campania sociala de sustinere copiilor de la Valea Plopului.

Campania umanitară " FĂ ȘI TU CEVA!" în sprijinul copiilor de la Valea Plopului

Copiii de la Valea PlopuluiÎn perioada 1 - 18 decembrie 2016, Parohia "Sfânta Treime" desfășoară campania umanitară "FĂ ȘI TU CEVA!" în sprijinul copiilor de la Valea Plopului, unde traiesc 400 de suflete sub purtarea de grijă a unui singur tată: părintele Nicolae Tănase.

Chemați să ușurăm o cruce, măcar una...

ASCOTID01Prot. Iosif Cristian Rădulescu
„Întrucât aţi făcut unuia dintre aceşti prea mici, Mie Mi-aţi făcut”  (Mt 25,40)
Parohia Düsseldorf a inițiat de la începutul Postului Nașterii Domnului o campanie umanitară pentru sprijinirea copiilor și tinerilor bolnavi de diabet, în colaborare cu doamna Rodica Molnar, președinta Asociației Copiilor și Tinerilor cu Diabet (ASCOTID).